4 powody, dla których warto ćwiczyć przed lustrem

04/11/2021
4 powody dla których warto ćwiczyć przed lustrem

Nie ma nic złego ani obscenicznego w wykonywaniu ćwiczeń patrząc na swoje odbicie. Wprost przeciwnie! Można znaleźć kilka powodów, dla który warto ćwiczyć przed lustrem!

Nieprzypadkowo w siłowniach i salach do fitnessu czy zajęć tanecznych, wszechobecne są lustra. Powodów jest kilka!

Warto ćwiczyć przed lustrem, bo:

  1. Lustrzana kontrola

Dzięki wpatrywaniu się nasze lustrzane odbicie widzimy więcej. Może zobaczyć nieprawidłową postawę, nierówne ułożenie rąk czy nóg czy brak płynności ruchu. Patrząc na siebie nieustanne kontrolujemy się, tak jak trener, który patrzy na swojego podopiecznego stojąc z boku!

  1. Lustrzana motywacja

Nie ma co ukrywać, że wielu z nas bierze się za siebie, bo chce coś zmienić. Patrzenie na obiekt zmiany, czyli brzuch, ramiona czy nogi, przypomina nam nieustanne, jaki jest cel naszych ćwiczeń!

  1. Lustrzane wzmocnienie

Treningi, szczególnie te dłuższe, dają rzeczywistą poprawę sylwetki. Od razu po ćwiczeniach czujemy się lepiej, czasem wręcz widzimy wzmocnienie naszego ciała, przez napięcie mięśniowe. Oglądanie tych rezultatów może mieć niezwykle motywujący efekt!

  1. Lustrzany strażnik

Lustro daje też realny wzrost bezpieczeństwa. Widząc więcej, możemy zapobiec wypadkom, przypadkowym potrąceniom osób lub rzeczy, czy innym katastrofom, o które z ciężkim sprzętem w ręku przecież nietrudno!



Witaj na stronie Klubu Sportowego Orion Poznań. Dzielimy się tu naszą pasją do aktywnego trybu życia. Mówimy o zdrowiu, odżywianiu i różnych dyscyplinach sportowych oraz pokazujemy jak działa nasz Klub!

Jeśli chcesz się z nami skontaktować napisz do nas przez nasze kanały społecznościowe!





Stowarzyszenie Klub Sportowy ORION,
zarejestrowane dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375