Podsumowanie roku 2021 Klubu Orion Poznań

29/12/2021
Podsumowanie roku 2021 Klubu Orion Poznań

Ale to był rok! Nasz pierwszy, w ramach pierwszego w Poznaniu klubu sportowego spod znaku tęczy. I choć generalnie nie wypada chwalić się samemu swoimi sukcesami, my trochę musimy. Z racji tego, że jesteśmy Stowarzyszeniem i prowadzimy jawne działania zebraliśmy to co udało nam się zrobić wspólnie z Wami w 2021 roku!

Łączy nas siatkówka

Kalendarz osób, które zgromadził Orion jest bardzo aktywny. Przewodzi w nim siatkówka halowa, która od początku naszego istnienia przyciąga najwięcej osób na każde spotkanie. Od momentu, kiedy zmieniły się restrykcje związane z pandemią, w każdy poniedziałek odbywa się trening poziomu B i gra integracyjna poziomu C. Środa to gra integracyjna wszystkich, często nawet z zaproszonymi znajomymi. Z kolei piątek to trening poziomu C.

Latem nasz kalendarz wypełniały w weekendy wyjazdy rowerowe. W sumie odbyło się aż kilkanaście wypraw, z czego ta najdłuższa aż do Uzarzewa. W czerwcu zainaugurowaliśmy również sekcję squasha, która teraz gra co tydzień we wtorki wieczorem.

Wydarzenia warte zapamiętania

Poza codziennymi sportowymi aktywnościami Orion organizował też inne wydarzenia, a nasi członkowie brali również udział w przedsięwzięciach przygotowanych przez inne kluby, w tym warszawski Volup i katowickie Chillli. Ale po kolei…

W czerwcu spędziliśmy trzy dni na wodach Drawy. Zachwycaliśmy się dziką przyrodą, a nasze kajaki kilka razy zaliczyły pełne zamoczenie. Wszyscy wróciliśmy jednak z myślami, że spływ kajakowy trzeba powtórzyć!

W tym samym miesiącu organizowaliśmy pierwsze nasze orionowe wydarzenie dla gości. Zaprosiliśmy do Poznania przyjaciół z Klubu Volup Warsaw na weekend sparingowy. Wcześniej zaprezentowaliśmy nasze stroje, w których oczywiście graliśmy przeciwko warszawskim siatkarzom.

Lipiec przyniósł oficjalną decyzję KRS o wpisaniu nas na listę Stowarzyszeń, jako Klub Sportowy Orion Poznań, a nasi przedstawiciele brali udział w Chillli Summer Camp 2021 w Brennej.

W sierpniu pokazaliśmy światu naszą stronę www wraz z pierwszym w Polsce portalem sportowym LGBT. Graliśmy też w kilku turniejach piłki plażowej, między innymi w warszawskim Volup Beach Cup 2021.

Wrzesień był dla nas wyjątkowym miesiącem, ponieważ jako Klub Orion Poznań zgłosiliśmy się na pierwszy nasz międzynarodowy, tęczowy turniej siatkówki. Trzy nasze drużyny grały w Volup Summer Cup 2021, który odbył się w Warszawie.

W październiku z kolei postanowiliśmy wykorzystać nasz potencjał i stworzyliśmy pierwszą publiczną zbiórkę na piłki klubowe. Udało się zebrać ponad 1000 złotych, za co kupiliśmy profesjonalne piłki siatkarskie. Nasza drużyna wzięła też udział w Turnieju Siatkówki w Dopiewie, a na koniec miesiąca rozpoczęliśmy pierwszy kurs samoobrony.

Listopad także nie obył się bez sukcesów! Tym razem zdobyliśmy pierwszy w historii Klubu grant ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania i zorganizowaliśmy serię wydarzeń rekreacyjno-sportowych na III Poznański Tydzień Tolerancji. W ramach naszej akcji „Sport Bez Uprzedzeń” odbyły się darmowe zajęcia z siatkówki, jogi, fitnessu na trampolinach, tęczowego latino dance oraz Salsation.

W ostatnim miesiącu 2021 gościliśmy u siebie przyjaciół z Klubu Chillli Katowice, w ramach kolejnego weekendu sparingowego.

Bogatsi o wiele doświadczeń i nowych znajomości, nie możemy się już doczekać roku 2022!Witaj na stronie Klubu Sportowego Orion Poznań. Dzielimy się tu naszą pasją do aktywnego trybu życia. Mówimy o zdrowiu, odżywianiu i różnych dyscyplinach sportowych oraz pokazujemy jak działa nasz Klub!

Jeśli chcesz się z nami skontaktować napisz do nas przez nasze kanały społecznościowe!

Stowarzyszenie Klub Sportowy ORION,
zarejestrowane dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375